Вихованці знайомляться з її Величністю Грамотою

Грамота та розвиток мовлення дуже важливі для дітей з того моменту, як вони починають говорити. Своєчасне та правильно організоване навчання, дає смогу уникнути стихійного мовленнєвого розвитку. Тому знайомство з її Величністю Грамотою необхідне вже у дитячому садочку.

Процес мовленнєвого розвитку складається з декількох етапів:


 1. Звукова культура мови: розвиток мовного дихання та мовленнєвого апарату та розвиток фонетичного та фонематичного слуху. На цьому етапі у дитини формується слух та вимова.
 2. Формування словникового запасу: у дітей збагачується лексичний запас слів, поділ слів на групи, складання речень та текстів.
 3. Граматична будова мови: діти продовжують узгоджувати слова в роді, числа та відмінку, утворюють складні слова, вивчають форми майбутнього, теперішнього та минулого часів та ін.
 4. Зв’язне мовлення: на цьому етапі вихованці вживають складні та поширені речення, переказують казки, оповідання, розповіді.
 5. Художня література: вивчення скоромовок, чистомовок, закличок, віршів, розуміння великого тексту, знайомство з новими творами, ознайомлення з письменниками.
Уроки грамоти для дітей в садку ЗеленСад

ПРОЦЕС ВИВЧЕННЯ ГРАМОТИ включає в себе такі розділи:


 1. Мова та мовлення: формування правильної вимови, уявлення про усне та писемне мовлення та мову як засіб спілкування між людьми.
 2. Розвиток фонематичного слуху: ознайомлення з поняттям «звук» та «слово», визначення кількості складів у слові, знаходження наголошеного складу.
 3. Звуки та букви: вивчення послідовність звуків у слові та їх характеристику, здійснення звукового аналізу слів за допомогою фішок (голосного та приголосного), вивчення букв та алфавіту.
 4. Речення: виділяємо речення з мовного потоку, визначаємо кількість слів у реченні, складаємо речення за сюжетними малюнками, робимо графічне зображення речення, інтонуємо речення, вживаємо поширені речення у мовленні.
 5. Читання: вчимося читати відкриті та закриті склади, та склади зі збігом приголосних, двох- та трьохскладових слів та речення, прочитування коротких текстів.
 6. Письмо: готуємо руку до письма виконуючи вправи сенсорного розвитку, закріплюємо навичку правильного тримання олівця, виконуємо різнотипні графічні вправи, складання візерунків, орнаментів, друкуємо та записуємо букви в слова, речення.
Заняття з грамоти для дітей в дитячому садку

Вправи для кращого розвитку мовних навиків


На кожному етапі навчання грамоті ми виконуємо спеціальні дихальні, артикуляційні, зорові та пальчикові вправи. Граємо у різноманітні дидактичні ігри. Працюємо зі словограйками, скоромовками, віршиками, загадками, ребусами, тощо. Крім того на уроках використовуємо різні картки-схеми, предметні картинки, фішки, звукові молоточки, та інші допоміжні засоби. Вони необхідні для швидкого вивчення матеріалу, а також розвитку пам’яті, мислення та уваги. Кожний урок ми урізноманітнюємо новим начальним та роздавальним матеріалом.

Діти вчать грамоту в дитячому садку

Ваш малюк отримає нові знання


Після відвідування уроків грамоти у дитячому садочку “ЗеленCад” вихованці отримують королівський мовний багаж. Вони знають все про звуки та букви, вміють правильно ставити наголос, робити звукобуквений аналіз слів, орфографічно вірно складати речення та читати їх з потрібною інтонацією.

Зателефонуйте, і ми грамотно розповімо про наш садочок та умови вступу до нього! Чекаємо на нові знайомства!

Заняття з грамоти для дітей в ЗеленСад